Uluslararası “Fast Track” (Hızlı Patika) Lise Bitirme Programı:

Liseyi Amerika’da bitirmenin ve lisans derecesinde doğru kredi almanın en hızlı ve en güvenilir yolu! Bu program ile öğrenciler Washington State Lise Diplomasını ve transfer edilebilir üniversite kredilerini aynı zamanda alabilirler.

Siz de hem zamandan hem de paradan tasarruf edin! Aynı zaman diliminde, hem lise diploması hem de bir üniversite derecesi için geçerli olacak derslere bir kere ödeme yapın. Lise 3’ü ve 4’ü okurken aynı zaman diliminde aynı ücretle Üniversite 1’i ve 2’yi de tamamlamış olun…!

ULUSLARARASI HIZLI EĞİTİM PROGRAMI (HIGH SCHOOL COMPLETION / LİSE TAMAMLAMA ve FAST TRACK) NEDİR? HEM LİSEYİ BİTİRİN HEM DE ÖN LİSANS EĞİTİM PROGRAM HAKKINI KAZANIN!

Washington Eyaleti lise diplomasını en hızlı şekilde alarak lisans eğitimi için kredi kazanabilirsiniz.

Bu program, öğrencilerin Washington Eyaleti lise diplomasını almalarını sağladığı gibi, aynı zaman diliminde, lisans (üniversite) eğitimleri için kredi imkânı sunmaktadır. Bu programı tamamlama süresi, İngilizce bilgi düzeyi de dikkate alındığında yaklaşık 2 yıldır. Bu sure içinde öğrenciler, ön lisans eğitimleri (Üniversite transferi) için gerekli olan kredileri (dersleri) almış olacaklardır. Buna göre, Pierce Üniversitesi Hızlı Eğitim Programı’na kayıt yaptıran öğrenciler, hem lise diploması hem de üniversite ön-lisans diploması için gerekli olan ders kredilerini tamamlayabileceklerdir. Tek bir ödemede bulunarak hem lise diplomasını alabilir hem de lisans (üniversite) eğitimlerini alabilirler.

Programın işleyişi:

  • Lise transkriptinin değerlendirilmesi ve Pierce Üniversitesi’nde lisan eğitimi için gerekli derslerin alınması.
  • Washington Eyaleti Lise Diplomasına hak kazanılması ve Ön lisans Eğitiminden mezun olunması (2+2 = 2 Yıl !?)
  • Pierce Üniversitesi Diplomasıyla lisans eğitimin 3. ve 4. sınıf eğitimini tamamlamak üzere başka bir Amerikan Üniversitesine transfer olunması (2+2 = 4 Yıl)

Şartlar:

  1. Öğrencilerin, Pierce College’da eğitimlerine başlayacakları gün en az 16 yaşında olmaları gerekmektedir.
  2. Bu programa A.B.D.’de ya da geldikleri ülkede lise diploması almış olan öğrenciler katılamazlar. Bu öğrencilerin Pierce College 2+2 sistemiyle lisans eğitimlerine devam etmeleri gerekir.

Dil Yeterliliği için Gerekli Koşullar:

İngilizce dil bilgileri kolej düzeyinde (üniversitede akademik eğitim almaya yeterli) olmayan öğrenciler, Yoğun İngilizce Programı içeren sınıflara katılarak, bilahare Uluslararası Hızlı Eğitim Programı’na devam edebilirler. Yeterli İngilizce dil bilgisi olan öğrenciler, müracaatları esnasında bunu kanıtladıkları takdirde doğrudan Uluslararası Hızlı Eğitim Programı’na katılabilirler.

Bu durumda: TOEFL notu 61(IBT) /173(CBT)/ 500(PBT) veya daha yüksek olmalıdır. IELTS sınav sonucunun 5,0’dan aşağı olmaması gerekmektedir. Kaplan, ESL, NESE ve bazı Dil Okullarının Akademik programlarını bitirmiş Cambridge Dil Sertifikalarının bazılarına sahip olan öğrenciler de Pierce College’da İngilizce Hazırlık Eğitimi almadan akademik programlara katılabilirler. Bu koşullardan birine sahip olmayan öğrenciler, seviye tespit sınavından aldıkları başarıya göre Pierce College’da Yoğun İngilizce Programlarına katılabilirler.

Kampüs Olanakları:

Ulusal olarak tanınmış, en son enformasyon teknolojileriyle donatılmış ödüllü kütüphaneler, bilgisayar odalarında ve kafeteryalarda ücretsiz internet, ücretsiz hizmet veren özel ders merkezi, yeni fitness merkezi kapalı ve açık spor alanları.

Uluslararası Öğrenciler için Hizmet ve Aktiviteler:

Oldukça iyi personel kadrosuna sahip Uluslararası Öğrenci Programları Ofisimiz, okul kayıt işlemleri, yeni çevreye alıştırma programı (oryantasyon), göçmen olmayanlar için A.B.D.’de yaşam kuralları, sosyal aktiviteler, akademik danışmanlık ve 3. ve 4. sınıf lisans eğitimine devam etmek için başka bir Amerikan Üniversitesine transfer konularında uluslararası öğrencilere destek vermektedir.

Uluslararası Öğrenci Programları Ofisimiz, birçok heyecan verici aktiviteleri ve gezileri organize etmektedir. Geniş çeşitlilikteki üniversite kulüplerimiz, çeşitli kampüs tiyatro gruplarımız ve müzik gruplarımız uluslararası öğrencilere yeni arkadaşlıklar edinmelerinde yardımcı olabilmektedirler. Kampüs ve yerel kaynaklarımız, her kültür ve dinden öğrencilerin kullanımına açıktır.

Barınma:

Öğrenciler, okul yönetimi tarafından özenle seçilmiş yerel bir Amerikalı aileyle yaşayıp ilk elden Amerikan kültürü deneyimi edinebilirler veya kampüsü çevreleyen sakin çevrede apartman dairesi kiralayabilirler.

0